Te weinig en te laat steun voor de minima in Leudal
Ronduit Open steunt het voorstel van het College, maar ten eerste had het er een aantal maanden eerder moeten en kunnen liggen. En dat
had gekund, want Ronduit Open heeft de voorgestelde maatregelen al enkele maanden terug ingebracht. Nu hebben wij een aantal inwoners een aantal maanden in onzekerheid laten zitten, een stressvolle periode bezorgd en mogelijk zelfs schulden laten maken.
Ten tweede zijn de besluiten een heel kleine steun in de rug voor de groep inwoners die hard geconfronteerd wordt met de gevolgen van de hoge inflatie, steeds duurder worden levensmiddelen, gestegen energieprijzen, forse stijging gemeentelijke lasten en daarmee in het algemeen het steeds
duurder wordende leven in Leudal.
Maar wij weten inmiddels dat dit college en deze coalitie sterk uitgaat van “ieder voor zich”. Wij hebben het kunnen lezen in het persbericht n.a.v. de bezwaren van seniorenverenigingen over de gang van zaken voor het aanvragen van de energiebijdrage. De wethouder/het college zei letterlijk: “de ouderen moeten maar wat doen, om de bijdrage te krijgen”. Daarmee weinig begrip tonend voor inwoners die moeite hebben met de complexe,
digitale aanvraagprocedure.
Wij hadden enige hoop dat D66 het college tot meer zou aanzetten. In de commissie sociaal kwam men met het voorstel om de bijstand open te stellen voor inwoners met een inkomen tot 150%. Maar het voorstel werd snel ingetrokken toen bleek dat CDA en Samen Verder het voorstel niet zouden te steunen.
Blij waren wij met de woorden van de wethouder dat hij het beleid van de vorige wethouder (Ronduit Open) en college wenst voort te zetten. Het belooft in elk geval een consistent werken en dat geeft duidelijkheid. Ook zijn wij tevreden met de toezegging van de wethouder dat hij
onze voorstellen uit het uitvoeringsplan overneemt. Hij gaat de Adviesraad Sociaal Domein betrekken bij het uitvoeringsprogramma en ook de resultaten van de Armoede-conferentie worden in het uitvoeringsprogramma verwerkt.
Ronduit Open zal het College op dit terrein blijven volgen. Het is mede door onze inbreng en van o.a. de seniorenverenigingen dat dit College en deze coalitie uiteindelijk met een aantal maatregelen is gekomen, die inwoners die financieel geraakt worden door de stijgende kosten van onder
andere levensmiddelen en energie enige steun geven.
Mart Janssen

Nieuwe parkeernormen in Leudal
In de nieuwe nota parkeernormen zijn de normen lager dan in de huidige nota.

Siebrandtoren toch geen 1-april grap
Ronduit Open heeft toch wel met enige verbazing kennis genomen van het idee om een rode, stalen, open toren te bouwen in het open buitengebied van Horn. Wij als Ronduit Open zien niets in een dergelijk plan.

Voor een gezond Leudal
Ronduit Open zet zich in voor een gezond Leudal door strengere milieumaatregelen, beperking van pesticiden en onderzoek naar gezondheidsrisico’s bij geitenhouderijen. Actie, niet alleen beloftes!

Ronduit Open steunt komst nieuw zwembad in Leudal
In de raadsvergadering van 4 februari 2025 is besloten dat er zo snel mogelijk een nieuw zwembad in Leudal moet komen.

Ronduit Open wil dat bestuur Postkoets geld teruggeeft
Op initiatief van Ronduit Open is er een brief ondertekend door alle fracties in de gemeenteraad, gestuurd naar het voormalige bestuur van De Postkoets (Horn). De brief stelt dat de gelden waar het voormalige bestuur nog over beschikt, nu ze haar taak het exploiteren van De Postkoets terug moeten naar de gemeente Leudal.

Gemeente weigert met Landgoed Leudal te praten
Het college van Leudal is niet verschenen bij de rechtbank ondanks dat er een oproep van de rechter lag. En daarmee schoffeert het college de rechtbank. Wij zijn altijd zeer kritisch geweest in het dossier Landgoed Leudal en dat zijn we nu ook weer. Besturen is zoeken naar oplossingen. Besturen is contact blijven maken ook al lijken oplossingen nagenoeg onmogelijk.

Nieuwbouw Ursula – meerderheid kiest voor duurste variant
Als Ronduit Open hebben wij op basis van toekomstige leerlingenaantallen en inzicht in de kosten (bedrijfsvoering) van SOML/SG Ursula de conclusie getrokken dat het komen tot een uni-locatie de beste oplossing is om een toekomstbestendige school voor voortgezet onderwijs in onze gemeente te houden.